Cesta k textu na webu --> www.cssb.cz / O nás / Rady a Zajimavosti / Zdraví / Zuby

 

Víte, že zuby pocházejí z esence ledvin a každý o vás něco prozradí?

 
• První řezáky souvisí s ledvinami. Znamenají rodiče, vpravo nahoře symbolizuje otce, autoritu, vlevo matku, ženu a duši, reprezentují vůli a sebeprosazení. Mezera mezi předními zuby vyjadřuje problémy se vztahem k rodičům i k ostatním lidem. Pokud pravý řezák překrývá levý, v rodině vládl otec, v opačném případě doma vládla matka. Roste-li pravý řezák dovnitř, měl otec podřadnou roli, opačně byla matka v pozadí.
• Druhé řezáky zobrazují poměr k jedničkám, kříží-li se dvojka vlevo přes jedničku, znamená to nesouhlas s matkou, nebo rolí ženy. Z polohy usuzujeme temperament. Přiřazujeme k meridiánu ledvin a močového měchýře, elementu voda.
• Špičáky souvisí se změnami, kterými člověk v životě prochází. Objevují se začátkem puberty, kdy začíná období růstu vlastním směrem. Představují vitalitu, chuť do života, zdravou touhu plnit si své zájmy. Pokud dolní při skusu přečnívají horní, vzniká vnitřní konflikt, potíže zaujmout svoje místo. Mají vztah s vaječníky. Řadíme je k meridiánu játra/žlučník, elementu dřeva.
• Naše individuální tužby – já chci – ego zastupují 4. předstoličky. Když se u dětí odstraní, utrpí vědomí vlastního já, má sklon k sebepodceňování a podléhání autoritám, dítě bude poslušné. Přiřazujeme k meridiánu sleziny, slinivky, žaludku a elementu země.
• Páté předstoličky rozvíjejí téma čtyřek a vyjadřují „chci tvořit“, nápaditost, kreativitu, tvořivost bez cíle. Plány je třeba uskutečnit, to pětkám svědčí. Odpovídají meridiánu sleziny, slinivky, žaludku.
• Šesté stoličky určují, jaké postavení chceme v životě zaujmout. Rostou v šesti letech a mají vztah k potřebě být milován, nesou paměť na dětství, odrážejí prožitá citová dramata, ztrátu blízkých osob i třeba zvířat mazlíčků. Proto se často šestky kazí jako první. Patří k meridiánu plíce, tlusté střevo.
• Sedmé stoličky odrážejí naše vztahy k okolnímu světu, my a okolí. Jsou součástí meridiánu plic a tlustého střeva v elementu kov.
• Zuby moudrosti jsou energeticky spojeny se srdcem. Objevují se až kolem dvaceti let, mají vztah k našemu vnitřnímu Já, naší duši a také ke kolektivnímu vědomí. Náleží meridiánu srdce, tenké střevo, element ohně.

Po vytažení některého ze zubů porušíme tok energie v této oblasti a vznikne chaos, který se projeví někde jinde v těle na dané energetické dráze.