Cesta k textu na webu --> www.cssb.cz / O nás / Rady a Zajimavosti / Strava a byliny / Bobkový list

 

Bobkový list

Jsou to usušené, lesklé, kožovité, vonné listy vavřínu vznešeného, zeleného stromku nebo keře původem ze Středomoří. Prvotní vlastí vavřínu jesnad Malá Asie.

Od starověku byl vavřín pro obyvatel Středomoří léčivkou i kořením. Ze starověku se udržel taky zvyk udílet jako nejvyšší poctu věnce z vavřínů nejlepším sportovcům, umělcům a vědcům. Taky ve středověku byli ratolestmi vavřínu na evropských univerzitách poctěni mladí učenci. Z latinské věty „ Bacca laurea coronati“, což znamená „Ověnčení větévkami vavřínu“ vzniklo zkrácené „bacca laureáti“, a od těchto slov pak bylo odvozeno pojmenování bakalář. S latinským slovem „laureatus“, tj. ověnčený vavřínem, souvisí i čestný titul vyznamenaných umělců a vědců – laureát.

Léčivé účinky bobkového listu

Listy vavřínu však mají taky nepoetický, praktický význam. Čaj připravený ze dvou bobkových listů ocení především diabetici, neboť dokáže snížit hladinu cukru v krvi. Bobkový list taky dokáže pomáhat při revmatismu, podporuje taky trávení a chuť k jídlu. Vavřínovým listem se ochucují masové a rybí pokrmy, přidává se do marinád na maso, do houbových omáček a výborně dokáže ochutit taky zvěřinu. Bobkový list se přidává taky do nejrůznějších nálevů na houby a na zeleninu.